Validering i Östergötland

 

Validering i Östergötland är ett samarbete mellan alla 13 kommuner i Östergötland. Syftet med samarbetet är att tillsammans utveckla arbetet med validering och göra validering tillgängligt för alla invånarna i Östergötland. 

Har du frågor om Validering i Östergötland eller över hemsidan? 

Välkommen att kontakta:

Projektledare Mariette Gustafsson

mariette.gustafsson@motala.se

Projektledare Cathrine Rygaard

cathrine.rygaard@motala.se

Kontaktpersoner i din hemkommun

Motala – Mariette Gustafsson
mariette.gustafsson@motala.se
0141-225716

Mjölby – Jane Johansson
jane.johansson@mjolby.se
0142-85259

Boxholm – Ida Lyckbåge
ida.lyckbage@boxholm.se
0142-895 77

Ydre – Jenny Johansson
jenny.johansson@ydre.se
0381-661167

Linköping –  Centrum för vuxenutbildning
cfv.vux@utb.linkoping.se

Kinda – Karl-Erik Eriksson
karl-erik.eriksson@kinda.se
0494-194 28

Norrköping – Elenor Sandberg
elenor.sandberg@norrkoping.se
011-153886

Ödeshög – Maria Arveberg
maria.arveberg@odeshog.se
0144-351 65

Tranås – Per Halldin
per.halldin@tranas.se
0140-688 71

Finspång – Tanja Myrskog
tanja.myrskog@finspang.se
0122-24601

Åtvidaberg – Johan Dahlberg
johan.dahlberg@atvidaberg.se
0102-83383

Vadstena-Emma Karlsson emma.karlsson@vadstena.se