Är det något du undrar över angående validering i Östergötland?

Projekt Validering i Östergötland- en väg in avslutas i sin projektform 2020-02-28 med förhoppningen att ingå i ordinarie verksamhet inom en snar framtid. Det pågår nu ett arbete mellan alla kommuner i Östergötland med att ta fram underlag till ett eventuellt beslut kring fortsatt finansiering för arbetet med det regionala arbetet med validering. Tack alla som har deltagit och engagerat er i arbetet som vi gjort mellan mars 2018 och februari 2020.

Hälsningar från Validering i Östergötland – en väg in //
Cindy Karlsson, projektledare
Mariette Gustafsson, delprojektledare
Anneli Turesson, delprojektledare
Ann-Kristin lindgren, delprojektledare

Tveka inte att kontakta din hemkommun.

Har du frågor över hemsidan? Vänligen kontakta mariette.gustafsson@motala.se

Kontaktpersoner Validering i Östergörland

Motala – Mariette Gustafsson
mariette.gustafsson@motala.se
0141-225716

Vadstena – Anneli Turesson
anneli.turesson@vadstena.se
0141-225814

Mjölby – Jane Johansson
jane.johansson@mjolby.se
0142-85259

Boxholm – Ida Lyckbåge
ida.lyckbage@boxholm.se
0142-895 77

Tranås – Per Halldin
per.halldin@tranas.se
0140-688 71

Linköping – Rektor Anna Pedersen
cfv.vux@linkoping.se

Kinda – Karl-Erik Eriksson
karl-erik.eriksson@kinda.se
0494-194 28

Norrköping – ElenorSandberg
elenor.sandberg@norrkoping.se
011-153886

Valdemarsvik – Ida Schröck
ida.schrock@valdemarsvik.se
0123-19469

Söderköping – Viveca Frejd
Viveca.frejd@soderkoping.se
0121-18431

Ödeshög – Maria Arveberg
maria.arveberg@odehog.se
0144-351 65

Ydre – Jenny Johansson
jenny.johansson@ydre.se
0381-661167

Åtvidaberg – Johan Dahlberg
johan.dahlberg@atvidaberg.se
0102-83383

Finspång – Tanja Myrskog
tanja.myrskog@finspang.se
0122-24601